Začala sezóna 2020/2021

Po dlhej prestávke sme konečne začali, v nedeľu 2.8.. Slovnaft cup však už tento rok nevyhráme. Postupujú Rusovce po výsledku 1:2. Divácku účasť treba naozaj pochváliť. Diváci zo slušne zaplnenej tribúny boli zvedaví na generálku domácich pred prvým kolom ligy. Začiatok bol ideálny, prvá minúta čistá šanca, ale bez gólu. Hralo sa najmä medzi šestnástkami v tempe zodpovedajúcom teplému počasiu. Oživenie prišlo po viac ako prísnom vylúčení domáceho hráča na začiatku druhého polčasu. Hra sa zrýchlia, hostia však využili presilovku a ujali sa vedenia. Naši však zabojovali a dokázali vyrovnať, čo však na víťazstvo nestačilo po druhom góle hostí. Jeden z domácich divákov konštatoval, že Rusovce utrpeli víťazstvo.⚽️

V sobotu 8.8. si muži ŠK Vrakuňa na začiatku sezóny zopakovali víťazstvo spred roka nad TJ Veľké Leváre, tentokrát s výsledkom 6:1. Očakávaný zápas nového ročníka sme si na tribúne vychutnali. Akože inak, tréningy s prípravnými zápasmi boli náročné, už iba ukázať čo je v každom hráčovi. Od začiatku pokojnou hrou si naši vytvorili prevahu, umnými prihrávkami v strede poľa a následnými dlhými pasmi položili súpera na lopatky. V prvom polčase sme zaznamenali tri, v druhom tiež tri góly, hostia pred koncom iba upravili výsledok na 6:1. Ďakujeme chlapi za pekný športový zážitok ⚽️ !

Spoluator textov Jozef Rozbora, Foto: Jozef Buffa; Sumarizácia a doplnenie: Ľubomír Czaja

Od vymaľovanej tribúny

Po brigádach od minulého víkendu a aj cez týždeň sa zábradlie okolo ihriska krásne modro-žltilo. Veľká vďaka každému kto pomohol a priložil ruku k dielu.
Futbalu bolo na domácom ihrisku cez víkend naozaj neúrekom.

V sobotu:
U9: ŠK Vrakuňa – FK Vajnory 14:2
U10: ŠK Vrakuňa – FK Vajnory 1:6
U11: ŠK Vrakuňa – FK Vajnory 1:1

Muži:  ŠK Vrakuňa – OŠK Láb 5:1
Hlas od vymaľovanej tribúny:
Čiastočne vymaľovanú tribúnu si okrem domácich fanúšikov vychutnával umnú,  (priam profesorskú) hru domácich aj votrelec. Zvedavý krtko na západnej strane ihriska  pri čiare a rohovej zastávke statočne ryl trávnik, len aby sa videl pekný futbal. Jeho účinkovanie ukončil usporiadateľ počas pol časovej prestávky. Bolo na čo pozerať ! Taktická hra, presná rozohrávka na voľných hráčov a korenie futbalu, góly ktorých naši nasúkali oddanému mužstvu Lábu z popredného miesta tabuľky päť! Zavážila aj väčšia kvalita hráčov z lavičky.
My na tribúne sme očakávali väčší odpor  hostí, ale futbalová kvalita našich slávila úspech. Vďaka, chlapi v modrom !⚽️ 

Poďakovanie po zápase: https://video.sportnet.online/videospace/2682/456416/45185338-fa4a-4a38-ae45-2bdffcdbb262.mp4

V nedeľu:
U13: ŠK Vrakuňa – MFK Rusovce 2:0
U15: ŠK Vrakuňa – MFK Rusovce 3:1
U9B: ŠK Vrakuňa – ŠKA Zálesie
Muži: ŠK Vrakuňa B – ŠK Bernolákovo B 4:0