U10 – Turnaj v Púchove (17.11.2019)

Hodnotenie trénera Petra Roszbecka:

17.11.2019 sme sa zúčastnili dobre obsadeného halového turnaja v Púchove. Aj keď možno pre tých čo tam neboli bude 9. miesto neúspechom (zo 16 družstiev), ale pre mňa osobne to bolo super. Pozrite sa na naše výsledky v skupine A:

FK Slovan Levice – ŠK Vrakuňa 0:0

ŠK Vrakuňa – FK Kolárovo 0:1

FC Vítkovice (ČR) – ŠK Vrakuňa 1:1

FK Třinec (ČR) – ŠK Vrakuňa 1:1

ŠK Vrakuňa – Fenix Nové Zámky 3:1

FK Spartak Bánovce/Bebravou biely – ŠK Vrakuňa 0:0

ŠK Vrakuňa – MFK Dolný Kubín 1:0

V skupine sme obsadili tesne 5. miesto a v súboji o 9. miesto sme zvíťazili nad FK Spartak Bánovce/Bebravou modrý 1:0.

Ako je vidieť prehrali sme len jeden zápas, v ôsmych zápasoch sme dostali len 4 góly a nedostali sme v zápase viac ako jeden gól.

Ďakujem všetkých chalanom, boli super a gratulujem im k výkonu. Sami vedia, že nám chýbal len kúštiček a mohli sme hrať finále miesto Vítkovíc. ⚽️⚽️⚽

Sumár z tretieho septembrového týždňa

Počasie prialo futbalu a tak sa hralo naplno každý deň.

17.9.

U15 FK Slovan Most  – ŠK Vrakuňa B 1:12

18.9.

U13 ŠK Vrakuňa – PŠC Pezinok 0:0

U13 SDM Domino B – ŠK Vrakuňa B 2:3

U15 ŠK Vrakuňa – PSČ Pezinok 2:3

19.9.

U9 OFK Dunajská Lužná – ŠK Vrakuňa B 7:7

Muži: ŠK Vrakuňa – ŠK SVätý Jur 5:1

Jozef Rozbora, hlas z tribúny:
Poďme od konca. Vysoko oceňujeme, čo sme aj potvrdili vytlieskavaním našich hráčov, keď pokrikom ďakujeme a s dresom č. 11 nad hlavami pozdravili všetkých na tribúne. Pochopili sme, bol to pozdrav pre zraneného kapitána !👏
Dnešné víťazstvo nad mužstvom z Jura určite trochu pozdvihlo náladu po nešťastnej prehre na horúcej pôde v Jakubove. Pekné, rýchle akcie znamenali pohromu pre obranu hostí. Z chuti si zahrali aj hráči z lavičky, takže spokojní mohli byť všetci na štadióne.
Hlas jedného funkcionára po zápase (hlavného usporiadateľa): Dobrá hra, škoda nepremenených šancí na začiatku zápasu. Výhra mohla byť dvojciferná…

SLOVAN Bratislava – Besiktas 4:2 aj za účasti fanúšikov z Vrakune. Ďakujeme Dominike Rozbeckovej, Samovi Krížikovi a Petrovi Rozbeckovi za zorganizovanie akcie a odvozu.

Fotka Roszbecka Petra.

21.9.

U9 ŠK Vrakuňa – FK Dúbravka 11:0

U9 ŠKD Miloslavov – ŠK Vrakuňa B 17:1

U10 ŠK Vrakuňa – FK Dúbravka 5:4

U11 ŠK Vrakuňa – FK Dúbravka 1:17

U11 TJ Jarovce – ŠK Vrakuňa 16:0

Muži: ŠK Vrakuňa – FK Karpaty Limbach 1:0

Fotka Szekeresovej Ščepkovej Anky.

Jozef Rozbora, hlas z tribúny:
“To bude jasné víťazstvo”, hovorili niektorí domáci diváci, keď sledovali svižnú rozcvičku svojich a menej výraznú hostí. Ale za tri body ktoré ostávajú doma bolo treba vynaložiť kus roboty, pretože domáci hráči pôsobili unavene, chýbal energickejší štart na loptu a rýchle prihrávky. Aj zranenia útočníka po nevyberanom faule, ktorý rozhodca nevidel, alebo nechcel vidieť a jeho vynútené striedanie neprospelo k zásadnému obratu. Až na začiatku druhej časti hry prišiel vytúžený a zaslúžený gól ktorý dal dôvod na zabudnutie malých nedostatkov v hre.

Bodka na záver : Bolo to vydreté, ale zaslúžené víťazstvo. Vďaka. Hej, hej, hej !👏

P.S.: V druhom polčase sa tešili najviac víťazi cien “tekutej tomboly” s obsahom ktorej sa nezištne podelili s tými, čo vyhrajú nabudúce !🍾

Priebežný stav v tabuľke IV. ligy Bratislava muži:

22.9.

U13 ŠK Vrakuňa – FK Rača 1:2

U13 ŠK Vrakuňa B – TJ Jarovce 2:2

U15 ŠK Vrakuňa – FK Rača 2:1

Muži: ŠK Vrakuňa B – ŠK Čataj 0:5

Futbal cez hody

Cez hodový víkend počasie ovplyvnilo futbal vo Vrakuni. Muži síce odohrali svoje podvečerné zápasy, ale hodový turnaj ani zápasy detských prípraviek U9, U10 a U11 sa nemohli odohrať. Jedine starí páni a výber ulice si v nedeľu poobede mohli schuti zahrať na priateľskom zápase. Samozrejme nás tešia aj víťazstvá žiackych tímov, ktoré si priniesli zo Šamorína a Vajnôr.

ŠK Vrakuňa – CFK Pezinok Cajla 1:1

ŠK Vrakuňa B – TJ Slávia Ekonóm Bratislava 2:0

U13 PFA ŠTK Šamorín – ŠK Vrakuňa 1:2

U15 PFA ŠTK Šamorín – ŠK Vrakuňa 1:6

U15B FK Vajnory – ŠK Vrakuňa 1:2

Výber ulice Vrakuňa – Starí páni Vrakuňa 3:4

Zápasy prípraviek boli pre počasie a nevhodný terén preložené.

Hodový turnaj sa pre dážď neuskutočnil.

Turnaj U10 „Memoriál Rudolfa Petráša“ v Lamači

Dňa 31. 8. 2019 sa družstvo U10 zúčastnilo turnaja „Memoriál Rudolfa Petráša“ v Lamači. V konkurencii šiestich družstiev skončilo na 3. mieste. Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený náš hráč Pavol Bolf. Druhým najlepším strelcom turnaja bol náš Milan Babulic.

Peter R., tréner U10 ŠK Vrakuňa

Pavol Bolf, ŠK Vrakuňa, najlepší hráč turnaja

ŠK Vrakuňa – FKM Karlova Ves 6:0, zhodnotenie zápasu

Góly: Gabriel Bernardino Franco 3., 9. a 57. minúta, Marek Živický 44minúta, Ondrej Bobek 65. minúta, Ittalo Da Rocha Poubel 78. minúta.

Tréner Viliam Opálek
Chalani do tohoto zápasu nastúpili tak ako mali. Som povedal, že v prvom polčase to treba rozhodnúť., nakoľko sme v Lamači nebodovali. Dnes sme mali svoj cieľ v podstate splnený. Ešte bolo na hre vidieť, akonáhle súper začne brániť, že prechod dopredu je spomalený. Cez veľa hráčov sa nedokážu presadiť, tak ako by som si to ja predstavoval, ale pôjde to vylepšiť tréningami a systémom. Verím, že budúci zápas súper troška otvorí hru a využijeme krajných rýchlych hráčov a futbal bude na oko krajší ako teraz keď súper bránil s deviatimi hráčmi, nakoľko ich brankár bol vylúčený. Verím, že chalani na Lamač už zabudli a pôjdeme od víťazstva ku víťazstvu a budeme sa držať na špici. Pokúsime sa prekvapiť túto súťaž a jeseň skončiť na prvom mieste. Uvidíme ako sa bude dariť v zápasoch, sú tu aj nejaké zranenia. Káder je však široký. Verím, že to pôjde .

Jozef Rozbora – pohľad z tribúny
Pekné góly, pohodová hra, zaslúžené víťazstvo ! Znelo od domácich fanúšikov po dueli.
Začiatok ako z veľkej futbalovej knihy. Dva rýchle góly a vylúčenie brankára hostí vytvorilo reálny základ na získanie troch bodov. Chvíľami síce nasadenie domácich vyzeralo ako na tréningu, čo však nezmenšuje pochvalu za dnešný výkon.
Nás z tribúny potešil fakt, že po spoločnom fotografovaní budeme lepšie poznať hráčov, najmä nové posily, ak bude fotografia uverejnená na tejto stránke. A ešte maličkosť. Radi by sme podobný pekný podvečer zažili najmä po víťaznom zápase v deň konania hodov vo Vrakuni !👍

Jakub Morávek – viceprezident klubu ŠK Vrakuňa
Vrakuňa sa začína baviť futbalom a verím ze sa bude ešte dlho. Kanarik zaspieval a ďalší domáci zápas (na hody) očakávame vypredané. V ďalšom zápase ideme zobrať zo Slovenského Grobu 3 body a čelo ligy. Všetci ťaháme spolu za jeden povraz.

Zatiaľ pracovná verzia spoločnej foto. Po spracovaní fotky doplníme……

Z archívu Jozefa Buffu:

Memoriál Vladimíra Krišku – info z akcie

Každý rok sa o tomto čase stretávajú na priateľskom futbalovom zápase bývalí futbalisti Športového klubu Vrakuňa Bratislava s bývalými hráčmi iných futbalových klubov, funkcionármi, priateľmi i najbližšími príbuznými Vlada Krišku.

Tak je tomu i dnes, keď si takýmto spôsobom už deviaty rok, pripomíname bývalého výborného brankára nášho A-mužstva mužov, spoluhráča a hlavne dobrého človeka, ktorého život, tesne pred koncom roku 2009, ukončila zákerná ruka vraha.

Tieto fotografie, z posledného memoriálu na našom štadióne, nech sú nielen spomienkou na 9.ročník, ale i motiváciou na prípravu jubilejného 10. ročníka, ktorý sa bude konať na budúci rok.

Chceme sa na to dobre pripraviť a preto Vás vyzývame k spolupráci na jeho príprave. Máte doma pekné fotografie, výstrižky novinových článkov či zaujímavé spomienky na Vlada, podeľte sa s nami. Na internetovej stránke ŠK Vrakuňa bude zverejnená kontaktná adresa, na ktorú sa môžete obrátiť a osobne tak prispieť k dôstojnému priebehu budúceho memoriálu i príprave krátkeho filmu o Vladovi Kriškovi.

Vrakuňa, dňa 17. augusta 2019 Jozef Buffa st.

Ešte doplnenie z albumu Ľ. Hrušku:

Spomienka na Vlada na mieste jeho posledného odpočinku.

Rozhovor s novým trénerom mužov

Tento rozhovor vznikol ešte pred začiatkom sezóny. Možno ste ho už čítali na klubovej nástenke. Na webe ho uverejňujeme dodatočne.

  Najprv si ho predstavíme. Viliam OPÁLEK vyrastal v Bíňovciach, na malej dedinke vzdialenej 12 km od Trnavy. Ako väčšina chlapcov v tej dobe aj on začal najskôr s futbalom. Úplne si ho získal a chcel sa mu venovať čo najviac. Preto odišiel do vedľajšej dediny, kde bol futbal veľmi dobre organizovaný už na žiackej úrovni. Tam začal súťažne hrávať za žiacke mužstva krajské súťaže. Neskôr, ako dorastenec, prestúpil do Bolerázu, kde hral druhú dorasteneckú ligu.

 Po základnej vojenskej službe sa presťahoval v roku 1989 do Bratislavy, kde krátku dobu hrával za Vinohrady, Nové Mesto i Ekonóm, ale po nástupe do štátnej služby sa najmä z časových dôvodov futbalu venoval už len rekreačne.
 
 Až neskôr, keď začal jeho syn v šiestich rokoch hrať za INTER Bratislava, sa k futbalu vracia. Predovšetkým ako fanúšik a ako to býva zvykom u rodičov detí hrajúcich futbal i ako „tréner - amatér“. Tu niekde sa u neho zrodilo rozhodnutie vrátiť sa znova k futbalu. 

 Po skončení štátnej služby začal postupne s trénerskou činnosťou vo Vrakuni. Bol asistentom trénera mužstva dorastu pána Tomíka, potom prešiel k prípravkám a po nich trénoval mužstvo žien ŠK Vrakuňa. Neskôr trénoval mladší dorast Šamorína a po ňom starší dorast Rače. Tu sa onedlho stal aj asistentom trénera mužstva mužov - Karola Marka. Poznatky získané od tohoto renomovaného trénera a kvalitná príprava i výsledky jeho dorastencov priniesli svoje ovocie. V roku 2015 bol vyhlásený za najlepšieho futbalového trénera mládeže Bratislavského futbalového zväzu (BFZ). Neskôr, viac ako tri roky, bol trénerom dorastu a zároveň aj asistentom trénera mužov Devínskej Novej Vsi. V tej dobe zahájil štúdium trénera licencie A, ktoré by mal ukončiť budúci rok. 

 Tréner Opálek vedie od začiatku júla mužstvo mužov ŠK Vrakuňa a tak sme mu, tesne pred zahájením nového súťažného ročníka 4. ligy BFZ, položili dve otázky. 

Kedy ste zahájili prípravu mužstva na nový súťažný ročník a ako prebiehala?
Musím povedať, že ma ponuka opäť trénovať vo Vrakuni potešila a po 15 rokoch som sa mohol vrátiť na štadión, kde som začínal robiť prvé trénerské kroky. Bývam tu pomaly 26 rokov a tak by som rád prispel k tomu, aby sa náš klub stále nezachraňoval, ako to bolo za posledné tri ročníky, ale aby zaujal dôstojnejšie miesto vo futbale bratislavského kraja.
A teraz k Tvojej otázke. Prípravu sme začali veľmi skoro, už 1. júla, pretože od 10. 8. sa začína súťaž. Na prvé tréningy prišlo 12-13 hráčov a postupne sa ich počet zvyšoval. Ich výkonnosť z pohľadu hranej súťaže tzn. 4. ligy, je na strednej úrovni. Nechceme sa vracať do minulosti. Teraz sa musíme plne koncentrovať na nový ročník. Mojou úlohou je správne chlapcov motivovať a zlepšiť ich herný prejav tak, aby mali radosť z hry a prinášali aj radosť naším fanúšikom.
Pripravil som herný systém, ktorý je ideálny pre typológiu našich hráčov. Pre ofenzívu som zvolil systém 4-1-3-2 a pri defenzíve by sa prípadne  prechádzalo na systém 4-1-4-1. Zloženie mužstva je variabilné. Tvoria ho starší hráči, ktorí by už pomaly chceli končiť so súťažným futbalom a  hrať prípadne už len za starých pánov. Povedal by som, že základ kolektívu tvoria mladí hráči. Zohnali sme troch cudzincov (Argentína, Brazília a Paraguay), ktorí by mali oživiť našu hru. Majú 20-23 rokov a verím, že prispejú k dynamickému a rýchlemu futbalu, aký máme v úmysle presadzovať. Majú na vysokej úrovni individuálne herné činnosti, ktoré môžu postupne odovzdávať i naším mladým hráčom.
S akým cieľom ideme do nového súťažného ročníka?
Ako som už povedal, chceme sa pohybovať vo vrchnej časti tabuľky. Chcem pripraviť chlapcov tak, aby po splnení určitých, najmä finančných podmienok zo strany vedenia klubu, sa mohla Vrakuňa vrátiť tam, kde patrí. Môj zámer je dostať mužstvo do 3. ligy. Uvidíme, či sa mi to podarí v tomto ročníku, budúcom alebo až v tom nasledujúcom. Hráči majú tiež túto ambíciu a uvidíme, ako sa bude súťaž a naše účinkovanie v nej vyvíjať od začiatku. Keď budeme mať po prvých troch kolách deväť bodov, tak budeme kľudnejší. Keď sa nám podarí vybaviť spomenutých troch hráčov tak, aby mohli hrať už od prvého zápasu, boli by sme výrazne posilnení. Keď nie, tak verím, že ostatní hráči zvládnu štart do novej sezóny aj bez nich.
Autor: Jozef Buffa st.

9. ročník memoriálu Vladimíra Krišku

9. ročník memoriálu Vladimíra Krišku sa uskutoční v sobotu 17.8.2019 o 17:00 hod. Spomienka spojená s futbalovým zápasom : Stará garda ŠK Vrakuňa – Stará garda TJ Spoje. Očakávame skvelý zážitok s dobrou náladou, občerstvením a príjemným posedením po zápase. Pozývame hráčov aj divákov na štadión ŠK Vrakuňa.

ŠK Vrakuňa – TJ Veľké Leváre 5:0

Na štadióne vládol krásny futbalový letný podvečer, kde v príjemnej atmosfére jednoznačne dominovalo domáce mužstvo. Zodpovedný a poctivý výkon celého mužstva bol tentokrát plne odmenený gólmi v sieti súpera. Nová akvizícia Gabriel Bernardino Franco ich nastrieľal až štyri. Svoj hetrik zavŕšil už v prvom polčase (v 35., 37., 45 minúte.) Tradičný strelec Viliam Redler strelil svoj prvý oficiálny gól sezóny v 40. minúte. Po polčase prišla jasná prevaha domácich, kde Gabriel Bernardino ešte upravil v 77. minúte na konečných 5:0. Treba vyzdvihnúť aj pekný, tvorivý futbal bez zákerných zákrokov, veď udelená bola len jediná žltá karta.

Vyjadrenia po zápase:
Viliam Opálek, tréner ŠK Vrakuňa: Na prvý zápas to nebolo také najhoršie. Ešte chceme zvýšiť pohyb po ihrisku a viac kombinácií stredovej formácie a v krajných vertikálach. Samozrejme koreňom futbalu sú góly. Mohli sme dať viac gólov, ale si myslím, že na prvý zápas je to na začiatok dobrá štartovacia poloha. Uvidíme ďalšie zápasy, snáď to pôjde vyššie a vyššie a kolektív sa utuží a bude predvádzať dynamickú hru, ktorá sa fanúšikom bude páčiť.
Jakub Morávek, viceprezident klubu: Chcem sa poďakovať všetkým hráčom ŠK Vrakuňa za predvedený výkon a celému realizačné mu teamu na čele s hlavným trénerom Viliamom Opálekom za krásny zápas a víťazstvo 5 : 0 nad TJ Veľké Leváre. Od zápasu k zápasu ideme ďalej a porastú aj naše výkony. Ešte raz veľká vďaka.
Jozef Rozbora, fanúšikov pohľad z tribúny. Dnes to bol najmä pre mužských divákov ľúbivý pohľad na tribúnu a okolie. Nielen na zrekonštruovaný trávnik a vodné rozprašovače aké možno vidieť iba vo veľkých mestách ktoré príjemne chladili horúci vzduch. Ale najmä pre vyššie množstvo nežných diváčok. Prišli sa iba pozrieť na nové hráčske posily až z ďalekej Brazílie ? Určite, ale aj povzbudiť domácich hráčov na začiatku novej sezóny a čiastočne tlmiť vulgárne pokriky mužskej časti, v neposlednom rade oceniť peknú hru domácich a aj hru hostí bez surových faulov pri rýchlych a premyslených útokoch domácich. Za všetky dámy zaznamenávam vyjadrenie aspoň jednej po záverečnom hvizde “A čo, vyhrali naši, teším sa” Bodaj by takýchto hodnotení bolo v tejto sezóne čo najviac !

Doplnenie foto od Jozefa Buffu st.

U10 príprava august

Príprava U10

Po 19.8. 2019 Tréning od 17,00 hod do 18,30 hod. Zraz 16,55 hod ihrisko vo Vrakuni

UT 20.8.2019 Voľno

St. 21.8.2019. Tréning od 17,00 hod do 18,30 hod. Zraz 16,55 hod ihrisko vo Vrakuni

ŠT 21.8.2019. Tréning od 17,00 hod do 18,30 hod. Zraz 16,55 hod ihrisko vo Vrakuni

PI 22.8.209 Voľno

So 23.8.2019. Voľno

NE 24.8. 2019 PZ: ŠK Vrakuňa – IMAS
9,30 – 10,40 cas 60´ Nominovaní hráči zraz v našej šatni vo Vrakuni o 9,00 hod