ŠK Vrakuňa – FKM Karlova Ves 6:0, zhodnotenie zápasu

Góly: Gabriel Bernardino Franco 3., 9. a 57. minúta, Marek Živický 44minúta, Ondrej Bobek 65. minúta, Ittalo Da Rocha Poubel 78. minúta.

Tréner Viliam Opálek
Chalani do tohoto zápasu nastúpili tak ako mali. Som povedal, že v prvom polčase to treba rozhodnúť., nakoľko sme v Lamači nebodovali. Dnes sme mali svoj cieľ v podstate splnený. Ešte bolo na hre vidieť, akonáhle súper začne brániť, že prechod dopredu je spomalený. Cez veľa hráčov sa nedokážu presadiť, tak ako by som si to ja predstavoval, ale pôjde to vylepšiť tréningami a systémom. Verím, že budúci zápas súper troška otvorí hru a využijeme krajných rýchlych hráčov a futbal bude na oko krajší ako teraz keď súper bránil s deviatimi hráčmi, nakoľko ich brankár bol vylúčený. Verím, že chalani na Lamač už zabudli a pôjdeme od víťazstva ku víťazstvu a budeme sa držať na špici. Pokúsime sa prekvapiť túto súťaž a jeseň skončiť na prvom mieste. Uvidíme ako sa bude dariť v zápasoch, sú tu aj nejaké zranenia. Káder je však široký. Verím, že to pôjde .

Jozef Rozbora – pohľad z tribúny
Pekné góly, pohodová hra, zaslúžené víťazstvo ! Znelo od domácich fanúšikov po dueli.
Začiatok ako z veľkej futbalovej knihy. Dva rýchle góly a vylúčenie brankára hostí vytvorilo reálny základ na získanie troch bodov. Chvíľami síce nasadenie domácich vyzeralo ako na tréningu, čo však nezmenšuje pochvalu za dnešný výkon.
Nás z tribúny potešil fakt, že po spoločnom fotografovaní budeme lepšie poznať hráčov, najmä nové posily, ak bude fotografia uverejnená na tejto stránke. A ešte maličkosť. Radi by sme podobný pekný podvečer zažili najmä po víťaznom zápase v deň konania hodov vo Vrakuni !👍

Jakub Morávek – viceprezident klubu ŠK Vrakuňa
Vrakuňa sa začína baviť futbalom a verím ze sa bude ešte dlho. Kanarik zaspieval a ďalší domáci zápas (na hody) očakávame vypredané. V ďalšom zápase ideme zobrať zo Slovenského Grobu 3 body a čelo ligy. Všetci ťaháme spolu za jeden povraz.

Zatiaľ pracovná verzia spoločnej foto. Po spracovaní fotky doplníme……

Z archívu Jozefa Buffu:

Rozhovor s novým trénerom mužov

Tento rozhovor vznikol ešte pred začiatkom sezóny. Možno ste ho už čítali na klubovej nástenke. Na webe ho uverejňujeme dodatočne.

  Najprv si ho predstavíme. Viliam OPÁLEK vyrastal v Bíňovciach, na malej dedinke vzdialenej 12 km od Trnavy. Ako väčšina chlapcov v tej dobe aj on začal najskôr s futbalom. Úplne si ho získal a chcel sa mu venovať čo najviac. Preto odišiel do vedľajšej dediny, kde bol futbal veľmi dobre organizovaný už na žiackej úrovni. Tam začal súťažne hrávať za žiacke mužstva krajské súťaže. Neskôr, ako dorastenec, prestúpil do Bolerázu, kde hral druhú dorasteneckú ligu.

 Po základnej vojenskej službe sa presťahoval v roku 1989 do Bratislavy, kde krátku dobu hrával za Vinohrady, Nové Mesto i Ekonóm, ale po nástupe do štátnej služby sa najmä z časových dôvodov futbalu venoval už len rekreačne.
 
 Až neskôr, keď začal jeho syn v šiestich rokoch hrať za INTER Bratislava, sa k futbalu vracia. Predovšetkým ako fanúšik a ako to býva zvykom u rodičov detí hrajúcich futbal i ako „tréner - amatér“. Tu niekde sa u neho zrodilo rozhodnutie vrátiť sa znova k futbalu. 

 Po skončení štátnej služby začal postupne s trénerskou činnosťou vo Vrakuni. Bol asistentom trénera mužstva dorastu pána Tomíka, potom prešiel k prípravkám a po nich trénoval mužstvo žien ŠK Vrakuňa. Neskôr trénoval mladší dorast Šamorína a po ňom starší dorast Rače. Tu sa onedlho stal aj asistentom trénera mužstva mužov - Karola Marka. Poznatky získané od tohoto renomovaného trénera a kvalitná príprava i výsledky jeho dorastencov priniesli svoje ovocie. V roku 2015 bol vyhlásený za najlepšieho futbalového trénera mládeže Bratislavského futbalového zväzu (BFZ). Neskôr, viac ako tri roky, bol trénerom dorastu a zároveň aj asistentom trénera mužov Devínskej Novej Vsi. V tej dobe zahájil štúdium trénera licencie A, ktoré by mal ukončiť budúci rok. 

 Tréner Opálek vedie od začiatku júla mužstvo mužov ŠK Vrakuňa a tak sme mu, tesne pred zahájením nového súťažného ročníka 4. ligy BFZ, položili dve otázky. 

Kedy ste zahájili prípravu mužstva na nový súťažný ročník a ako prebiehala?
Musím povedať, že ma ponuka opäť trénovať vo Vrakuni potešila a po 15 rokoch som sa mohol vrátiť na štadión, kde som začínal robiť prvé trénerské kroky. Bývam tu pomaly 26 rokov a tak by som rád prispel k tomu, aby sa náš klub stále nezachraňoval, ako to bolo za posledné tri ročníky, ale aby zaujal dôstojnejšie miesto vo futbale bratislavského kraja.
A teraz k Tvojej otázke. Prípravu sme začali veľmi skoro, už 1. júla, pretože od 10. 8. sa začína súťaž. Na prvé tréningy prišlo 12-13 hráčov a postupne sa ich počet zvyšoval. Ich výkonnosť z pohľadu hranej súťaže tzn. 4. ligy, je na strednej úrovni. Nechceme sa vracať do minulosti. Teraz sa musíme plne koncentrovať na nový ročník. Mojou úlohou je správne chlapcov motivovať a zlepšiť ich herný prejav tak, aby mali radosť z hry a prinášali aj radosť naším fanúšikom.
Pripravil som herný systém, ktorý je ideálny pre typológiu našich hráčov. Pre ofenzívu som zvolil systém 4-1-3-2 a pri defenzíve by sa prípadne  prechádzalo na systém 4-1-4-1. Zloženie mužstva je variabilné. Tvoria ho starší hráči, ktorí by už pomaly chceli končiť so súťažným futbalom a  hrať prípadne už len za starých pánov. Povedal by som, že základ kolektívu tvoria mladí hráči. Zohnali sme troch cudzincov (Argentína, Brazília a Paraguay), ktorí by mali oživiť našu hru. Majú 20-23 rokov a verím, že prispejú k dynamickému a rýchlemu futbalu, aký máme v úmysle presadzovať. Majú na vysokej úrovni individuálne herné činnosti, ktoré môžu postupne odovzdávať i naším mladým hráčom.
S akým cieľom ideme do nového súťažného ročníka?
Ako som už povedal, chceme sa pohybovať vo vrchnej časti tabuľky. Chcem pripraviť chlapcov tak, aby po splnení určitých, najmä finančných podmienok zo strany vedenia klubu, sa mohla Vrakuňa vrátiť tam, kde patrí. Môj zámer je dostať mužstvo do 3. ligy. Uvidíme, či sa mi to podarí v tomto ročníku, budúcom alebo až v tom nasledujúcom. Hráči majú tiež túto ambíciu a uvidíme, ako sa bude súťaž a naše účinkovanie v nej vyvíjať od začiatku. Keď budeme mať po prvých troch kolách deväť bodov, tak budeme kľudnejší. Keď sa nám podarí vybaviť spomenutých troch hráčov tak, aby mohli hrať už od prvého zápasu, boli by sme výrazne posilnení. Keď nie, tak verím, že ostatní hráči zvládnu štart do novej sezóny aj bez nich.
Autor: Jozef Buffa st.

ŠK Vrakuňa – TJ Veľké Leváre 5:0

Na štadióne vládol krásny futbalový letný podvečer, kde v príjemnej atmosfére jednoznačne dominovalo domáce mužstvo. Zodpovedný a poctivý výkon celého mužstva bol tentokrát plne odmenený gólmi v sieti súpera. Nová akvizícia Gabriel Bernardino Franco ich nastrieľal až štyri. Svoj hetrik zavŕšil už v prvom polčase (v 35., 37., 45 minúte.) Tradičný strelec Viliam Redler strelil svoj prvý oficiálny gól sezóny v 40. minúte. Po polčase prišla jasná prevaha domácich, kde Gabriel Bernardino ešte upravil v 77. minúte na konečných 5:0. Treba vyzdvihnúť aj pekný, tvorivý futbal bez zákerných zákrokov, veď udelená bola len jediná žltá karta.

Vyjadrenia po zápase:
Viliam Opálek, tréner ŠK Vrakuňa: Na prvý zápas to nebolo také najhoršie. Ešte chceme zvýšiť pohyb po ihrisku a viac kombinácií stredovej formácie a v krajných vertikálach. Samozrejme koreňom futbalu sú góly. Mohli sme dať viac gólov, ale si myslím, že na prvý zápas je to na začiatok dobrá štartovacia poloha. Uvidíme ďalšie zápasy, snáď to pôjde vyššie a vyššie a kolektív sa utuží a bude predvádzať dynamickú hru, ktorá sa fanúšikom bude páčiť.
Jakub Morávek, viceprezident klubu: Chcem sa poďakovať všetkým hráčom ŠK Vrakuňa za predvedený výkon a celému realizačné mu teamu na čele s hlavným trénerom Viliamom Opálekom za krásny zápas a víťazstvo 5 : 0 nad TJ Veľké Leváre. Od zápasu k zápasu ideme ďalej a porastú aj naše výkony. Ešte raz veľká vďaka.
Jozef Rozbora, fanúšikov pohľad z tribúny. Dnes to bol najmä pre mužských divákov ľúbivý pohľad na tribúnu a okolie. Nielen na zrekonštruovaný trávnik a vodné rozprašovače aké možno vidieť iba vo veľkých mestách ktoré príjemne chladili horúci vzduch. Ale najmä pre vyššie množstvo nežných diváčok. Prišli sa iba pozrieť na nové hráčske posily až z ďalekej Brazílie ? Určite, ale aj povzbudiť domácich hráčov na začiatku novej sezóny a čiastočne tlmiť vulgárne pokriky mužskej časti, v neposlednom rade oceniť peknú hru domácich a aj hru hostí bez surových faulov pri rýchlych a premyslených útokoch domácich. Za všetky dámy zaznamenávam vyjadrenie aspoň jednej po záverečnom hvizde “A čo, vyhrali naši, teším sa” Bodaj by takýchto hodnotení bolo v tejto sezóne čo najviac !

Doplnenie foto od Jozefa Buffu st.

Sumár výsledkov v sezóne 2018/2019

ŠK Vrakuňa Bratislava (Muži) IV. liga Bratislava (S4BA): 12. miesto 30 zapasov 9 výhier 4 remízy 17 prehier 55:71 celkové skóre 31 bodov.

ŠK Vrakuňa Bratislava U09 (Muži) BFZ – PRÍPRAVKA sk.C ( PMC1 ): 6. miesto 21 zápasov 7 výhier 2 remízy 12 prehier 65:116 skóre 23 bodov.

ŠK Vrakuňa Bratislava U11 (Muži) BFZ – PRÍPRAVKA sk. A1 (PMA1): 3. miesto 21 zápasov 13 výhier 2 remízy 6 prehier 123:65 skóre 41 bodov.

ŠK Vrakuňa Bratislava U13 (Muži) II. liga MŽ BFZ (MZRL-U13): 6. miesto 24 zápasov 13 výhier 2 remízy 9 prehier 88:48 skóre 41 bodov.

ŠK Vrakuňa Bratislava B U13 (Muži) Mladší žiaci (MZM): 5. miesto 26 zápasov 16 výhier 1 remíza 9 prehier 105:53 skóre 49 bodov.

ŠK Vrakuňa Bratislava U15 (Muži) II. liga SŽ BFZ (SZRL-U15): 9. miesto 24 zápasov 6 výhier 3 remízy 15 bodov 39:95 skóre 21 bodov.

Veľká vďaka všetkým trénerom, hráčom, rodičom, funkcionárom, sponzorom a FANÚŠIKOM klubu ŠK Vrakuňa za skvelý prístup, odbornosť, výkony, obetavosť, aktivitu, pomoc a povzbudzovanie.

V poslednom domácom zápase sezóny 2018/19 excelentný výkon Vrakune.

Zodpovedný výkon domáceho mužstva priniesol víťazstvo nad Karpaty Limbach 4:0. V prvom polčase dali góly Vilam Redler v 10. a 39. minúte Ondrej Bobek v 30. minúte. V druhom polčase sa presadil v 69. minúte kapitán mužstva Michal Ábel a tým zavŕšil zaslúžené víťazstvo domáceho tímu pod vedením trénera Richarda Varadina . Čisté konto si udržal vynikajúcim výkonom brankár Michal Sedlák. Chlapci, gratulujeme!

Prvá májová sobota bola víťazná

ŠK Vrakuňa – TJ Veľké Leváre 2:0

Krátky májový dáždik pred výkopom akoby uspal našich, ktorí na začiatku, ako to býva zvykom nepremenili šance. V 19 minúte nepadli góly dokonca z dvoch vyložených šancí. Postupne však naši zvýšili obrátky a umnou hrou prevyšovali súpera v každej hernej činnosti. V druhom polčase sa ujali vedenia v 58 minúte gólom Vila Redlera. Súperovi potom nedovolili pozičnou hrou s rýchlymi kontrami prevziať iniciatívu. V 75 minúte veľká šanca domácich, keď hlavička po rohovom kope skončila na brvne brány hostí. Oceniť treba aj účinné rozhodnutia trénera pri využití striedaní na udržanie vedenia. Minútu pred koncom Marek Živický strelením gólu ešte poistil dôležité, ale plne zaslúžené víťazstvo !

Za komentár diváka, ktorý bol zdrojom textu vďaka pre – Jozef Rozbora
Za foto vďaka pre – Ondrej Hrivňák.

Prvomájový futbal

A mužstvo / ŠK Vrakuňa – TJ Slovan Viničné 3:2 (polčas 2:2)

Už v tretej minúte sme inkasovali z pokutového kopu. Domácim hráčom sa však koncentrovaným výkonom po góloch Ondra Bobeka a Jara Moravčíka podarilo rýchlo otočiť skóre. Avšak následne prišla strata koncentrácie a vyrovnanie ešte v 35 minúte. V druhom polčase Tomáš Matuška strelil tretí gól domácich a po náročnom závere sme ubránili dôležité 3 body, ktoré ostali doma.

Zároveň vás pozývame na domáci zápas v sobotu 4.5. o 17:00

ŠK Vrakuňa – TJ Veľké Leváre