ŠK Vrakuňa – TJ Veľké Leváre 5:0

Na štadióne vládol krásny futbalový letný podvečer, kde v príjemnej atmosfére jednoznačne dominovalo domáce mužstvo. Zodpovedný a poctivý výkon celého mužstva bol tentokrát plne odmenený gólmi v sieti súpera. Nová akvizícia Gabriel Bernardino Franco ich nastrieľal až štyri. Svoj hetrik zavŕšil už v prvom polčase (v 35., 37., 45 minúte.) Tradičný strelec Viliam Redler strelil svoj prvý oficiálny gól sezóny v 40. minúte. Po polčase prišla jasná prevaha domácich, kde Gabriel Bernardino ešte upravil v 77. minúte na konečných 5:0. Treba vyzdvihnúť aj pekný, tvorivý futbal bez zákerných zákrokov, veď udelená bola len jediná žltá karta.

Vyjadrenia po zápase:
Viliam Opálek, tréner ŠK Vrakuňa: Na prvý zápas to nebolo také najhoršie. Ešte chceme zvýšiť pohyb po ihrisku a viac kombinácií stredovej formácie a v krajných vertikálach. Samozrejme koreňom futbalu sú góly. Mohli sme dať viac gólov, ale si myslím, že na prvý zápas je to na začiatok dobrá štartovacia poloha. Uvidíme ďalšie zápasy, snáď to pôjde vyššie a vyššie a kolektív sa utuží a bude predvádzať dynamickú hru, ktorá sa fanúšikom bude páčiť.
Jakub Morávek, viceprezident klubu: Chcem sa poďakovať všetkým hráčom ŠK Vrakuňa za predvedený výkon a celému realizačné mu teamu na čele s hlavným trénerom Viliamom Opálekom za krásny zápas a víťazstvo 5 : 0 nad TJ Veľké Leváre. Od zápasu k zápasu ideme ďalej a porastú aj naše výkony. Ešte raz veľká vďaka.
Jozef Rozbora, fanúšikov pohľad z tribúny. Dnes to bol najmä pre mužských divákov ľúbivý pohľad na tribúnu a okolie. Nielen na zrekonštruovaný trávnik a vodné rozprašovače aké možno vidieť iba vo veľkých mestách ktoré príjemne chladili horúci vzduch. Ale najmä pre vyššie množstvo nežných diváčok. Prišli sa iba pozrieť na nové hráčske posily až z ďalekej Brazílie ? Určite, ale aj povzbudiť domácich hráčov na začiatku novej sezóny a čiastočne tlmiť vulgárne pokriky mužskej časti, v neposlednom rade oceniť peknú hru domácich a aj hru hostí bez surových faulov pri rýchlych a premyslených útokoch domácich. Za všetky dámy zaznamenávam vyjadrenie aspoň jednej po záverečnom hvizde “A čo, vyhrali naši, teším sa” Bodaj by takýchto hodnotení bolo v tejto sezóne čo najviac !