Rok 2017

Ženy – Festival for Girls (02. 06. 2017)

Video k akcii festival for girls

Hodnotenie turnaja:

Tréner Peter Roszbeck – Dňa 02. 06. 2017 sa na futbalovom štadióne ŠK Vrakuňa Bratislava uskutočnil futbalový festival pre dievčatá ročník nar. 2005 a mladšie, ktorého organizátorom bol ŠK Vrakuňa v spolupráci so SFZ – úsekom ženského futbalu. Festivalu sa zúčastnilo 71 dievčat z piatich základných škôl, a to Biskupická, Podzáhradná, Rajčianska, Železničná a Žitavská. Festival mal dve časti. V prvej mali dievčatá možnosť si pod dohľadom futbalistiek ŠK Vrakuňa (účastníčok 2. ligy žien) a trénerov klubu skúsiť prácu s loptou, overiť si svoje koordinačné a atletické dovednosti (koordinačný rebrík, chytanie Frisbee a pod) a zistiť, že futbal, tak ako iné športy im môže priniesť radosť a zábavu.
V druhej časti prebiehal futbalový turnaj škôl s týmito výsledkami:
ZŠ Podzáhradná – ZŠ Žitavská 2:0
ZŠ Rajčianska – ZŠ Železničná 0:4
ZŠ Biskupická – ZŠ Podzáhradná 0:0
ZŠ Žitavská – ZŠ Rajčianska 0:1
ZŠ Rajčianska – ZŠ Biskupická 0:3
ZŠ Železničná – ZŠ Žitavská 4:0
ZŠ Biskupická – ZŠ Železničná 0:1
ZŠ Podzáhradná – ZŠ Rajčianska 1:0
ZŠ Žitavská – ZŠ Biskupická 0:0
ZŠ Železničná – ZŠ Podzáhradná 0:0
Víťazom turnaja sa stala ZŠ Železničná pred ZŠ Podzáhradná, ZŠ Biskupická, ZŠ Rajčianska a ZŠ Žitavská. Všetky zúčastnené družstvá obdržali pohár za umiestnenie a dievčatám bude festival pripomínať ružové tričko s logom festivalu, nové kamarátstva a veríme, že aj iný pohľad na futbal ako šport pre ženy.

Ženy – Turnaj vo Vlkoši – CZ (05. 08. 2017)

Výsledky turnaja
LužkoviceVrakuňa1:2
VrakuňaVlkoš3:0
BelušaVrakuňa0:3
VrakuňaJihlava5:0
Výsledné poradie
1. Vrakuňa40013:112
2. Lužkovice3018:39
3. Vlkoš2024:46
4. Beluša0132:81
5. Jihlava0131:121
Ocenenie
Najlepšia brankárka turnajaZuzana Benešová Jihlava
Najlepšia hráčka turnajaCarmen Absolonová Vrakuňa
Najlepšia strelkyňa
4 góly

Eliška Jakešová

Lužkovice
4 góly Carmen Absolonova Vrakuňa

U10 – Liptov Cup 2017 v Stankovanoch (02.09.2017)

Tréner Anton Daniel – V kvalitnej konkurencii sme obstáli na výbornú a obsadili celkové prvé miesto. Turnaja sa zúčastnilo 11 mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Spolu s nami v skupine figurovalo ďalších päť mužstiev. Zo skupiny do semifinále postupovali prvé dva tímy a našim cieľom bolo zo skupiny postúpiť. Postupne sme si v skupine poradili s Junior Košice 6:0, Zvolen „B“ 8:1, MFK Dolný Kubín 7:1 aj keď v týchto troch zápasoch naše výkony neboli optimálne. Vo štvrtom zápase sme vyhrali už po kvalitnom výkone nad Juventusom Žilina 2:1. V poslednom zápase v skupine s istotou prvého miesta sme podľahli po slabšom výkone MFK Ružomberku 3:1.
Do semifinále sme postúpili z prvého miesta a našim súperom bol Fomat Martin. Po dobrom výkone a hernej prevahe sme nedokázali streliť zo stopercentných gólových príležitostí viac ako jeden gól a v zápase remizovali 1:1. O našom víťazstve rozhodli penalty, v ktorých sme mali ohromné šťastie keď sme dvakrát prežili klinickú smrť.
Vo finále sme sa stretli so Zvolenom „A“. V zápase sme boli herne lepším mužstvom, no od začiatku sme museli doťahovať. V zápase sme prehrávali 1:0 a aj 2:1, no nakoniec sa nám podarilo zápas otočiť a zvíťaziť 3:2. Súper bol veľmi kvalitný a sme radi, že sa nám ho podarilo zdolať a tým vyhrať turnaj Liptov Cup 2017 v Stankovanoch.

Hodový miniturnaj vo futbale 2017 (09.09.2017)

Vedenie klubu ŠK Vrakuňa – Hodový turnaj prebehol ako každoročne v príjemnej priateľskej športovej atmosfére. Podujatie bolo prístupné tímom z verejnosti, kde si mohol ktokoľvek vytvoriť vlastný tím a zašportovať si na našom hlavnom ihrisku. Tento rok sa zúčastnilo rekordných 8 mužstiev. Tímy boli rozdelené do 2 skupín po 4. Na základe umiestnenia zo skupinovej fázy nasledovali záverečné stretnutia o konečné umiestnenie z ktorých vzišiel konečný víťaz. Vyhodnotenie turnaja bolo realizované na hlavnom pódiu na brehu Malého Dunaja zástupcami Mestskej časti Vrakuňa. Avšak dobrá atmosféra a samotný šport boli hlavnou myšlienkou tohto podujatia. Sme radi, že majú ľudia hlavne z našej mestskej časti záujem o futbal. Ďakujeme Mestskej časti Vrakuňa Bratislava za spoluorganizovanie turnaja. Veríme, že sa podobne úspešné ročníky zopakujú aj v nasledujúcich Vrakunských hodových slávnostiach.

Konečné poradie hodového turnaja Vrakuňa 2017:

  1. Bubuláci
  2. Szekop autodiely
  3. FC Prala
  4. Sport caffe 99
  5. 221 TEAM
  6. Loptoši
  7. Belosi
  8. Fajnšmekri

Prípravky – Letné sústredenie (leto 2017)

Pred začiatkom novej sezóny 2017/2018 sme zdokonaľovali naše schopnosti a utužovali vzájomné vzťahy na letnom futbalovom sústredení. V malebnej dedinke Liptovská Teplá sme dostali kvalitné podmienky na realizáciu našich plánov. Sústredenie trvalo od nedele do soboty, t.j. 7 dní a 6 nocí. Celkovo sa sústredenia zúčastnilo dvadsať detí, prevažne ročníka 2008. Počas sústredenia sme absolvovali sedem tréningových jednotiek a dva prípravné zápasy proti Príbovciam a MFK Ružomberku. Jeden celý deň sme strávili vo vodnom parku Gino Paradise Bešeňová, absolvovali sme túru a pripravovali sa na novú sezónu aj rozbormi a analýzou minulosezónnych zápasov.

Na čele sústredenie a o kvalitu sa starali menovite traja tréneri Anton Daniel, Marek Tesárik a Radko Kohút. Tréningový plán a jednotlivé aktivity boli nastavené tak aby deti v danom veku sústredenie zvládli fyzicky aj psychicky, aby sa niečo nové naučili, no najmä aby sa poriadne zabavili a mali množstvo nových zážitkov. Každý z trénerov mal tréningové jednotky zamerané na zdokonaľovanie inej schopnosti. V praxi to vyzeralo tak, že tréner Radko Kohút s futbalistami zdokonaľoval kondičné (najmä sila a rýchlosť) a koordinačné (všetkých 5 zložiek) schopnosti. Tréner Marek Tesárik sa zameral na zdokonaľovanie technickej vybavenosti jednotlivých futbalistov. A ja teda, Anton Daniel sa venoval zdokonaľovaniu herných činností – pohyb bez lopty, prihrávanie – formou rozličných druhov herných tréningov.

V strede týždňa sme odohrali prípravný zápas proti futbalovému klubu z Príboviec v ktorom sme ťahali za kratší povraz a prehrali najtesnejším rozdielom 4:3. S našou hrou sme boli veľmi spokojní, chalani splnili všetko čo sme si povedali. Pred odchodom sme si zmerali sily s MFK Ružomberkom. Sme veľmi radi, že taký kvalitný klub pozitívne reagoval na naše pozvanie na prípravný zápas. Naša aj súperova kvalita na ihrisku bola vidieť a zápas dosahoval veľmi vysoké parametre „futbalovosti“, čo je pre mladých futbalistov najdôležitejšie. Nám zápas herne vyšiel a preto sme na ihrisku boli lepším mužstvom. Napriek hernej prevahe sme boli aj efektívny a nakoniec vyhrali 8:1. S nasadených chalanov sme boli maximálne spokojní. Za predvedené výkony v oboch prípravných zápasoch, ale takisto na tréningoch ich chválime.
So sústredením sme boli maximálne spokojní a po názoroch futbalistov, že by hneď išli aj na ďalšie môžeme konštatovať, že všetko vyšlo na výbornú. Jednotlivé ciele sústredenia sa nám trénerom splniť podarili a môžem povedať, že sústredenie bolo fantastickým štartérom do novej sezóny.
Chcel by som v závere poďakovať mojím kolegom Radkovi Kohútovi a Marekovi Tesárikovi za spoluorganizovanie a starostlivosť o mladých futbalistov. Ďakujem patrí aj majiteľom Penziónu za Mlynom v Liptovskej Teplej, ktorý pre nás spravili maximum v každej oblasti. Ubytovanie a starostlivosť o nás bola fantastická. Takisto by som sa chcel poďakovať ľuďom, vďaka ktorým sme mohli využívať futbalové ihrisko na jednotlivé tréningy a ľuďom, ktorí sa o nás počas celého pobytu starali, pomáhali nám a podporovali nás. Všetkým Vám patrí obrovské ĎAKUJEME.

Ženy – Costa BravaCup 2017 (16.-19.10.2017)

Tréner Peter Roszbeck – V dňoch 16. – 19. 10. 2017 sa zúčastnilo družstvo žien ŠK Vrakuňa turnaja „Costa Brava Cup 2017“ v kategórii W-O/7, ktorý sa hral v športovom areály neďaleko mesta Blanes. Pôvodne sa malo turnaja v danej kategórii zúčastniť 6 družstiev z piatich krajín, nakoniec sa ho zúčastnili 4 družstvá. Z Nemecka to bolo družstvo SV Ehringshausen, z Holandska V.V. Bavel, z Dánska As Idratsforening AIF a zo Slovenska ŠK Vrakuňa. Najprv sa hralo systémom každý s každým a potom sa hrali semifinálové zápasy a zápasy o miestnenie. Semifinálový ale najmä finálový zápas bol doslova zápasom, nakoľko sa hralo za neustáleho dažďa na blate za neregulérnych podmienok (viď. foto). Napriek tomu dievčatá vysoko vyčnievali nad súpermi a zaslúžene vyhrali. Okrem samotného turnaja si dievčatá užili slnka, mora, návštevy Barcelony a väčšina aj zápasu LM medzi FC Barcelona a Olympiakos FC.

Výsledky z turnaja
ŠK VrakuňaSV Ehringshausen2:0
ŠK VrakuňaV.V.Bavel12:1
As IdratsforeningŠK Vrakuňa0:8
Semifinále:
ŠK VrakuňaV.V.Bavel8:0
Finále:
ŠK VrakuňaSV Ehringshausen3:1

Niečo o súperoch:
V.V. Bavel je holandský amatérsky futbalový klub z Bavel v Noord-Brabant, založený v roku 1937. Ženy tohto klubu hrajú v národnej hlavnej triede B. V klube sa venujú dievčatám v kategóriách G9, G11, G13, G15, G17, G19 a ženy.
SV Ehringshausen> je nemecký amatérsky klub založený v roku 1921. Ženy tohto klubu hrajú ligu žien skupina Giessen/Marburg. V klube sa venujú dievčatám v kategóriách G14, G16 a ženy.
As Idratsforening AIF je dánsky amatérsky klub založený v r. 1936. Ženský futbal začal písať svoju históriu v tomto klube v r. 1972. Najväčšie úspechy dosiahli dievčatá tohto klubu v r. 1976 – 1980, keď sa stali majsterkami JBU v žiackej a juniorskej kategórii. V roku 1977 a 1978 sa družstvo zúčastnilo medzinárodného Nórskeho pohára, kde skončilo druhé, čo bolo najväčším úspechom. Klub dodnes úspešne vychováva dievčatá pre družstvá v najvyššej dánskej súťaži.