Rok 2018

U13 – Rohatec CZ (06.01.2018)

Tréner Juraj Múčka – Dňa 06.01.2018 sa družstvo mladších žiakov ŠK Vrakuňa zúčastnilo turnaja v obci Rohatec v Českej republike. Na turnaji sa zúčastnilo 6 družstiev, pričom sa hralo systémom každý s každým. Na úvod nás čakalo družstvo TJ Sokol Čechovice. Aj z dôvodu, že sme na turnaj šli hneď po sviatkoch a bez tréningu bol úvod zápas v rozbehovom tempe, ale po strelení úvodného gólu sme súpera predčili vo všetkých činnostiach a zápas nakoniec vyhrali v pomere 4:0. V ďalšom zápase nás čakal súper z kategórie ťažších (FK Kovotvar Kúty), ktorý sa na turnaji predstavil pomerne slušnou kombinačnou hrou. Avšak naši hráči v tomto zápase vykročili fantasticky a behom pár minút boli v dvojgólovom vedení. Súpera sme k ničomu nepustili a pridali sme aj tretí gól. V druhej polovici zápasu sa súper zmobilizoval a zásluhou svojho najlepšieho hráča znížil na rozdiel jedného gólu a zápas sa zdramatizoval. Kvalitatívne to bol najlepší zápas na turnaji a v podstate rozhodoval o víťazovi turnaja. Zápas sme nakoniec vyhrali 4:2. Ďalšie zápasy sme odohrali proti TJ Sokol Žeravice resp. TJ Kovo Ždánice a oba sme vyhrali. V zápase proti domácemu TJ Slavoj Rohatec sa na nás domáci neskutočne vyhecovali. V úvode zápasu sme dali gól, ktorý nám nanešťastie skôr ublížil ako pomohol, lebo výkon v tomto zápase šiel rapídne dole a súper nás zaskočil efektívnou hrou na rýchle protiútoky a zápas sme prehrali v pomere 1:4. Napriek tejto prehre sme celý turnaj vyhrali, zároveň najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený náš hráč Lukáš Čerňanský. Záverom by som chcel pochváli všetkých hráčov za predvedený výkon, nakoľko až na ten prehratý zápas hrali všetci výborne. Zvlášť by som chcel vyzdvihnúť výkon nášho brankára Majka Boldiša, ktorý svojimi zákrokmi družstvo v každom zápase niekoľkokrát podržal a pritom bol o 2 roky mladší ako väčšina súperových hráčov.

U7 – ZŠ Železničná (17.03.2018)

Tréner Juraj Šindler – Zápasy, ktoré odohrala naša najmenšia kategória proti Smoleniciam a Malinovu boli zaujímavou skúsenosťou pre našich chlapcov, ktorí ešte len začínajú s futbalom. Aby dostal každý príležitosť, vytvorili sme 2 mužstvá. Aktivita, ktorou hrali deti bola obdivuhodná. Výsledky sa nezapisovali, dôležitý bol pôžitok z hry, ktorý je v tejto vekovej kategórii tak podstatný.

U8 – ZŠ Železničná (24.03.2018)

Tréner Juraj Šindler – Na miniturnaji, ktorý sa konal v telocvični ZŠ Železničná boli prihlásené 2 naše mužstvá a 2 mužstvá DAC Dunajskej stredy. Zápasy sa viedli v priateľskej atmosfére, kde bola samotná hra nadradená výsledkom. Zápasy sa striedali v rýchlom slede za sebou. Množstvo rodičov sledovalo vyrovnané zápasy, v ktorých sa mohli všetci hráči z jednotlivých mužstiev predviesť, zahrať si a zdokonaľovať.

U8 – Neufeld an der Leitha (14.04.2018)

Tréner Juraj Šindler – na turnaji, ktorý sa konal v Rakúskom Neufelde, sme štartovali s 2 tímami. Počasie vyšlo perfektne. Chlapci mali možnosť konfrontovať sa s dvoma rakúskymi a jedným maďarským tímom. Súperi boli žiaľ kvalitatívne nad naše sily. Zápasy sme síce výsledkovo nezvládli, ale skúsenosti, ktoré naši hráči nadobudli boli určite cenné. Verím, že sa budeme môcť na podobne kvalitných turnajoch zúčastňovať pravidelne.

Prihlásené tímy:

 • ŠK Vrakuňa Bratislava 1
 • ŠK Vrakuňa Bratislava 2
 • ASV Hinterbrühl
 • Lurkó UFC Szombathely
 • 1. SC Simmering

U9 – turnaj Bosaca (02.12.2018)

Trener Peter Roszbeck – Pre chlapcov to bol prvý halový turnaj a ešte s odľahčenou futsálovou loptou, s ktorou sa stretli prvý raz. Napriek uvedeným skutočnostiam, odohrali veľmi dobré zápasy, presadili sa veľkou bojovnosťou a dodržaním pokynov trénera (až na zápas s Novým Mestom). Bolo vidieť, že sa za krátky čas naučili hrať aj v hale, kde je predsa len menej priestoru a súboje sú častejšie ako na tráve. Ako príprava, bol turnaj pre zúčastnených chlapcov určite dobrou skúsenosťou.Vysledky turnaja:

Skupinova faza:
ŠK Vrakuňa – MFK Topoľčany 2:1
FŠ Častkovce – ŠK Vrakuňa 1:4
AFC Nové Mesto – ŠK Vrakuňa 3:1

Zápas o 3. miesto:
MFK Dubnica – ŠK Vrakuňa 2:2 (PK 2:0)

Zápas o 1. miesto:
AFC Nové Mesto – MŠK Senec 2:0

Poradie:

 1. AFC Nové Mesto
 2. MŠK Senec
 3. MFK Dubnica
 4. ŠK Vrakuňa
 5. MFK Topoľčany
 6. FK Rača
 7. TJ Krajné
 8. FŠ Častkovce

U10 – Turnaj pre radosť – Prokofievova (08.12.2018)

Tréner Cserepkai – Chalani sa zúčastnili turnaja, kde sme z ôsmych mužstiev skončili na piatej priečke. Osobne chalanov chválim pretože dávame do kopy nové mužstvo a väčšina mužstva tvoria chalani, ktorí práve začínajú s futbalom alebo teda prednedávnom začali. Myslím si, že chalani nesklamali zápasy, ktoré sme prehrali, sme prehrali o 1 gól čo nie je až tak zlé. Bohužiaľ nás postihla aj veľmi zlá nepríjemnosť, keď po súboji brankára s hráčom náš brankár utrpel otras mozgu a bol prevezený sanitkou do nemocnice. Celkovo však chválim celé mužstvo, pretože sa snažili plniť to, čo sme si povedali, aj keď to nebolo herne úplne dobré, ale chalani bojovali až do konca. Osobne by som Veľmi rád vyzdvihol chalana ktorý strelil 9 gólov a následne sa stal aj najlepším hráčom turnaja je to Balint Gyurosi.

U9 – Turnaj proti rodičom (15.12.2018)

Tréner Peter Roszbeck – Dňa 15.12.2018 prebehol turnaj hráčov kategórie U9 proti rodičom k ukončeniu jesennej časti súťažného ročníka 2018-2019. Víťazom boli všetci, ktorí sa zúčastnili a veľká vďaka patrí mamičkám, ktoré sa postarali o občerstvenie pre všetkých účastníkov.